DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE „SÓWEK”

18 września 2020 r. w grupie Sówek obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Był to idealny dzień do świętowania, do wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Sześciolatki po lodowym deserze wzięły udział w magicznym teatrzyku Kamishibai –  teatrze ilustracji. Jest to technika czytania i opowiadania, wywodząca się z Japonii, która wykorzystuje ilustracje w formie kart oraz specjalną skrzynkę. W niej przedstawiane były kolejne fragmenty baśni H. Ch. Andersena Calineczka. Dzieci słuchały baśni i oglądały ilustracje jak zaczarowane. Następnie udały się na przyjęcie zorganizowane przy pomocy rodziców. Po wesołym biesiadowaniu, tańcach i wiwatach Niech żyje przedszkole!, dzieci dowiedziały się sporo na temat nocnych ptaków, nauczyły się hymnu „Sówek”, po czym przystąpiły do konkurencji zręcznościowych, w które były mocno zaangażowane. Na zakończenie tego wspaniałego dnia dzieci w nagrodę otrzymały medale upamiętniające fantastyczny Dzień Przedszkolaka w grupie Sówek. Serdecznie dziękuję rodzicom za zakupienie słodyczy, napojów a także za wypieki, które uświetniły grupową uroczystość.

A. Piechnik

Zapraszam do galerii zdjęć