JEŻYKI PIEKĄ PIERNICZKI

Ojej cóż za zapach
cynamon goździki,
coś mi się wydaje,
że ktoś upiekł pierniki.

Święta tuż tuż, więc również w naszej grupie nadszedł czas na pieczenie i dekorowanie świątecznych pierniczków. W tej wyjątkowej tradycji pomagała nam mama naszej Justynki Pani Elżbieta Lubelczyk. Najpierw dzieci poznały składniki ich zapach i sposób wykonania ciasta, a następnie po dokładnym umyciu rąk dzieci ochoczo zabrały się do pracy. Z przygotowanego ciasta, wykrawały foremkami w świątecznych kształtach pyszne ciasteczka. Następnie pierniczki zostały upieczone przez nasze kochane panie kucharki. Wspaniały zapach unosił się w całym przedszkolu i wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Kolejnym etapem naszej wspaniałej zabawy było dekorowanie upieczonych wcześniej pierników.
Przedszkolaki bardzo poważnie podeszły do tematu i z zaangażowaniem ozdabiały ciastka lukrem oraz różnymi kolorowymi posypkami… Na zakończenie nastąpiła długo oczekiwana degustacja… Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne a przedewszystkim pyyyyyyyyyyyyszne………..

P. Wymazała

Zapraszam do obejrzenia zdjęć