KOSMICZNA PODRÓŻ MISIÓW

W przedostatnim tygodniu lutego w sali maluszków wylądował kosmonauta i zabrał wszystkich w kosmiczną podróż. Dzieci z ogromnych klocków wybudowały pojazd, którym wyruszyły na podbój kosmosu. Była to okazja do poznawania niektórych pojęć związanych z kosmosem. Maluszki poznały również ruch planet w ukladzie słonecznym, zamieniając się w poszczególne planety do piosenki „W układzie słonecznym”. Zorganizowaliśmy dla nich małe planetarium, dzięki któremu dzieci poczuły się jak wśród gwiazd. Nową techniką plastyczną malowały ziemię i dowiedziały się dlaczego ziemia nazywana jest „Błękitną Planetą”. Układając z mozaiki geometrycznej rakiety, utrwalały nazwy podstawowych figur geometrycznych. Zabawa księżycowym piaskiem była okazją do ćwiczeń wspomagających integrację sensoryczną. Tak więc dzieci dowiedziały się co nieco o kosmosie, a przy okazji dobrze się bawiły.

Joanna Grabarz

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć