KOTKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ KOTA

We czwartek 17 lutego obchodziliśmy święto naszej grupy DZIEŃ KOTA 🙂

Z tej okazji, na nasze zaproszenie, przybyła do nas mama Kubusia – Pani Ania Rybak, która jest lekarzem weterynarii i jak nikt zna się na kotach, ich zwyczajach, sposobach pielęgnacji i dbałości o ich zdrowie. Ponadto jest wielka miłośniczką tych niezwykłych zwierząt, a jedno z nich postanowiła osobiście przedstawić dzieciom. Rudek, bo tak wabi się kot, który nas odwiedził, skradł show…był najważniejszy ( jak to kot)😄 Kocurek okazał się bardzo spokojny, przyjacielski i kompletnie niezestresowany pobytem w obcym dla niego miejscu, wśród gromadki dzieciaków 😁😊 Dał się głaskać, przytulać, mruczał z zadowolenia, a nawet uciął dobie krótka drzemkę na kolanach Pani Wioletki. Muszę tutaj nadmienić, że nasza przedszkolna kotka Helenka, którą się opiekujemy już od kilku lat, nie była przeciwna tej wizycie ale na wszelki wypadek spokojnie na ten czas się oddaliła 😊

Pani Ania opowiedziała przedszkolakom jak opiekować się kotami, czym je karmić by były zdrowe, kiedy należy udać się z nimi do gabinetu weterynaryjnego. Dzieci z zaciekawieniem słuchały tych informacji, jednak gwoździem programu było badanie lekarskie kota Rudka, który bez mrugnięcia okiem zgadzał się na wszelkie zabiegi. Chętne dzieci same mogły posłuchać przez prawdziwy stetoskop bicia kociego serducha🙂  

Oprócz spotkania z Panią doktor, dzieci czekało wiele innych atrakcji. Przede wszystkim w tym dniu mogły przynieść do przedszkola kocie maskotki, zabawki, książki i inne kocie gadżety- niektóre dzieci nawet przyszły przebrane za kotki. Wykonaliśmy też ciekawa pracę plastyczną- czarne kotki, które wcale nie przynoszą pecha 😊

To był naprawdę wyjątkowy dzień dla naszych Kociaków….

Przy okazji takich dni warto uczyć dzieci wrażliwości i empatii w stosunku do zwierząt , uwrażliwiać na ich los. Uprzytamniać , że są to żywe stworzenia, które tak samo jak my czują, cieszą się , cierpią, i to my ludzie jesteśmy za nie odpowiedzialni. Dbajmy o nasze zwierzaki bo bez nich świat byłby smutny.

R. Krzyżak

 Zapraszam do obejrzenia zdjęć