MAGICZNA MOC BAJEK – LIPNICA DOLNA

Grupa „Kotków” z Lipnicy Dolnej w miesiącu październiku przystąpiła do projektu czytelniczego „Magiczna Moc Bajek”. W ramach tego projektu wykonaliśmy zadania obowiązkowe tj. stworzenie kącika czytelniczego (projektowego), wykonanie własnej maskotki, która będzie nas oprowadzać po wspaniałym świecie baśni. W naszym przypadku powstał , a jakże … kotek o imieniu Helenka ( bezdomną kotką o tym imieniu opiekuje się nasz oddział przedszkolny, stąd nazwa pacynki), uczymy się także piosenki przewodniej „Magiczna moc bajek”. W tym miesiącu udało nam się zrealizować i zamieścić na stosownej stronie Facebooka kilka działań z pierwszego modułu : poznaliśmy siłę magicznych słów, dowiedzieliśmy się jakie są zasady kulturalnego zachowania. Wszystko to  w oparciu o literaturę dziecięcą, która pełni w tym przypadku funkcję nadrzędną. Poznaliśmy także osobliwego misia z klapniętym uszkiem. Miś Uszatek , bo o nim mowa, to bardzo wartościowa i mądra pozycja, którą jak najbardziej można polecić przedszkolakom i do oglądania i do poczytania. Wykonaliśmy także własne Misie oraz pracochłonne „Drzewka dobrych manier”. Przede wszystkim jednak staramy się dzieciom codziennie czytać, czytać, czytać… po to by rozbudzić ich zainteresowania czytelnictwem. Do tego samego zachęcamy naszych rodziców. Okazuje się, że spora ich grupa niemal codziennie czyta swoim pociechom, co nas bardzo cieszy. Zaproponowaliśmy Im, aby jeśli czują się na siłach, poczytali wszystkim przedszkolakom – ze względu na obecną sytuację epidemiczną zaprosiliśmy Ich do czytania on line. Pomysł ten spotkał się z pozytywnym odzewem wśród rodziców i już jesteśmy po pierwszym tego rodzaju spotkaniu czytelniczym. Bardzo dziękujemy mamie Oliwki za udział w naszej akcji, rodzicom za dobrą współpracę . Prosimy o więcej :)

                                      R. Krzyżak

Zapraszam do obejrzenia zdjęć