MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK U PSZCZÓŁEK

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada i to właśnie tego dnia, również i sala grupy Pszczółek zamieniła się w niezwykłą krainę bajkowych, kolorowych postaci. Ten dzień rozpoczął się od prezentacji dziecięcych bajkowych przebrań oraz wspólnej wesołej zabawy.

Dzień Postaci z bajek, był dla nas dniem, podczas którego dzieci opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Było mnóstwo bajkowych zagadek – takich gdzie dzieci musiały rozpoznać bajkę po przeczytaniu znanego cytatu z niej, lub po rekwizycie, który był dla niej charakterystyczny. Nie zabrakło rozmów o tych klasycznych bajkach i ich postaciach oraz tych znanych dzieciom z ekranów telewizorów. Zadaniem, które bardzo podobało się przedszkolakiem, było losowanie obrazków bajkowych postaci, opowiadanie z jakiej baki ona jest, oraz łączenie jej z innymi postaciami z tej samej bajki. Śmiało można stwierdzić, że w tym temacie nasze Pszczółki są specjalistami (:

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy i taki też był dla nas piąty listopada 2021r.

A. Marzec- Kokoszka

Zapraszam do obejrzenia zdjęć