NA ŁĄKĘ TRZEBA IŚĆ RANO… SÓWKI, MAJOWA ŁĄKA I JEJ MIESZKAŃCY

W minionym tygodniu dzieci z grupy Sówek poznawały mieszkańców łąki. Zajęcia rozpoczęły od obserwacji ślimaków w sali, które już z rana dzieci odprowadziły na łąkę, przy okazji poszukując ciekawych roślin i łąkowych owadów, brodząc w wysokiej trawie i poznając świat wielozmysłowo. Do  obserwacji roślin i owadów dzieci wykorzystały lupy. W kolejnych dniach Sówki dowiedziały się jak rozwija się motyl i żaba, poznały życie mrówek i biedronek. Obejrzały teatrzyk Kamishibai pt. „Świerszcz i pracowita mrówka”, utrwalając przysłowie być pracowitym jak mrówka ale też dowiadując się, że bycie dobrym i pomocnym dla innych jest bardzo cenną zaletą. Brały udział w zabawach ruchowych dotyczących życia na majowej łące, poznały piosenkę o niektórych środowiskach życia zwierząt. Wykonały też z wielkim zaangażowaniem piękne prace plastyczne, a także utrwaliły znak mniejszości i większości podczas zajęć matematycznych.

Wiosna na dobre zagościła w przyrodzie, z czego wszyscy bardzo się cieszymy. Czekamy, aż zakwitną kolejne łąkowe kwiaty i rośliny, by móc je poznać i podziwiać. Czasami tylko podziwiać, gdyż dzieci już wiedzą, że niektóre rośliny są trujące i nie wszystkich mogą dotykać a tym bardziej – nie z wszystkich roślin mogą zjadać owoce.

A. Piechnik, J. Zych

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć