PAN STRAŻAK Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU

05 maja 2022 r. gościem w naszym przedszkolu był strażak – p. Damian Dzięgiel – pracownik Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, a prywatnie tatuś naszej Majusi, która uczęszcza do grupy Misiów. Pan Damian rozpoczął spotkanie od przedstawienia specyfiki pracy strażaka – wspomniał, że ich działania nie polegają jedynie na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas wypadków, powodzi czy burz, zaprezentował swój strój, podręczny sprzęt oraz tzw. mobilny symulator zagrożeń pożarowych, który od razu przykuł uwagę dzieci. Za pomocą domku pan strażak pokazał w jaki sposób dochodzi do pożaru oraz jak w poszczególnych pomieszczeniach rozprzestrzenia się dym podczas pożaru. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego należy montować czujniki tlenku węgla w domu, a także jak najszybciej i najlepiej ewakuować się z pomieszczenia w którym rozchodzi się dym.  

Pan Damian zapoznał dzieci z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, przypomniał obowiązujący numer alarmowy oraz przeprowadził warsztaty dzięki którym przedszkolaki dowiedziały się jak prawidłowo wezwać pomoc. Odpowiadał chętnie na pytania dzieci, a także pozwolił na przymierzenie ubioru strażaka, hełmu, aby choć przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwy strażak. Z zaciekawianiem oglądali węże, prądownice oraz inne elementy jakimi dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy.

Wizyta sympatycznego gościa utrwaliła ważną wiedzę przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa oraz zachęciła najmłodszych do służby w straży pożarnej. Dziękujemy, że po raz kolejny pan Damian pozytywnie odpowiedział na nasze zaproszenie, za atrakcyjne zajęcia oraz poświęcony nam czas. Życzymy wielu sukcesów oraz wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu i oczywiście zapraszamy ponownie za rok.  

 J. Zych, A. Piechnik

Zapraszamy do objerzenia:

galerii 1

galerii 2