PANI JESIEŃ ODWIEDZIŁA GRUPĘ SÓWEK

Jesień las maluje na złoto, jesień spaceruje z ochotą.
Jesień śmiało po chmurach skacze,
j
esień mżawką czasami płacze.
Jesień to jest taka dama, co wędruje całkiem sama.
Z mgły zakłada pelerynę, miewa tajemniczą minę.

Grupę Sówek w środę, 23 września, tuż po śniadaniu, odwiedziła jedna z czterech pór roku – pani Jesień, która rozpoczęła już swoje panowanie w przyrodzie. Opowiedziała o swoim ojcu, siostrach i oczywiście o swoich planach na następne trzy miesiące. Pokazała i nazwała dary z sadu i ogrodu, które przyniosła. Opowiedziała o swoich ulubionych kolorach, którymi będzie malować liście drzew. Wspomniała też o niespodziankach w pogodzie jesiennej. Zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy przy piosence o sobie, a potem pożegnała się z nimi, by rozpocząć swoją pracę. Zostawiła nam jesienną sukienkę, z której wyrosła, bukiet jesienny i kosz z darami, a także piękną pogodę, którą wykorzystaliśmy na zabawy na świeżym powietrzu i poszukiwaniu śladów jesieni, które coraz częściej będziemy dostrzegać.

A. Piechnik

Zapraszam do galerii zdjęć