PANI WIOSNA ODWIEDZIŁA MOTYLKI

„Cóż to za nowina
Wiosna się zaczyna
Szumi o tym cały las
Wietrzyk pogwizduje
Wkoło wyśpiewuje
Wiosna dziś odwiedzi nas”

22 marca tuż po śniadaniu do drzwi sali Motylków zapukała długo wyczekiwana przez dzieci pani Wiosna. Przyszła dzień wcześniej, ale w niedzielę przedszkole było zamknięte. Dzieci przywitały ją piosenką i wspólnie z nią zatańczyły. Następnie pani Wiosna, w skarpetach nie do pary, zaprosiła dzieci do wysłuchania opowiadania pt. „Wiosenne kwiaty i ptaki”, dzięki któremu dowiedziały się, jakie kwiaty i ptaki zwiastują wiosnę. Dzieci miały okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat pięknej, zielonej i pachnącej pory roku. Dzieci doskonale poradziły sobie z zadaniami przygotowanymi przez gościa. Chętnie dzieliły się swoją wiedzą i spostrzeżeniami na temat wiosny. Oczywiście nie zabrakło zabaw w wiosenne charakteryzacje dziewczynek i chłopców.

Tego dnia dzieci, mające na stopach skarpety nie do pary, obchodziły również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, podczas którego po raz kolejny uczyły się o tolerancji. Pani opowiedziała Motylkom o swoim małym przyjacielu z zespołem Downa. Dowiedziały się, że podobnie jak one, dzieci z zespołem Downa uwielbiają się bawić, uśmiechać, przytulać, mają marzenia i są częścią naszego społeczeństwa.

„Mam skarpetki nie do pary.
Powiesz pewnie: NIE DO WIARY!
Lecz nie wszystkie życia dary,
muszą siebie łączyć w pary!”
                                           P. Mistal

 

J. Zych

Zapraszam do obejrzenia zdjęć