PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA I DZIEŃ POSTACI Z BAJEK – LIPNICA DOLNA

We czwartek 5 listopada przypada święto ważne dla dzieci : Dzień bajkowych postaci i równie ważne dla nas wychowawców, bo kto lepiej niż baśniowi bohaterowie potrafią wskazać najmłodszym jakie zachowania są dobre a jakich należy się wystrzegać – baśnie uczą!!! Postanowiliśmy to święto połączyć z uroczystością Pasowania na Przedszkolaka najmłodszych dzieci. „Maluszki” przedstawiły krótki program artystyczny, na który złożyły się: wiersze, piosenka i krótki taniec nawiązujący do zasad dobrego zachowania. Maluszkom udało się także odpowiedzieć na kilka pytań quizowych…. Mając przeświadczenie, że 3 latki w pełni nabrały dojrzałości, aby zostać prawdziwym przedszkolakiem , dokonaliśmy pasowania za pomocą magicznego berła. Tak, tak to nie był ołówek ale baśniowe berło (jako, że dzień baśniowy). Tuż po zakończeniu pasowania przybył do nas niezwykły Gość: sama Myszka Miki. Przeczytała dzieciom ulubioną baśń swego dzieciństwa „Czerwonego Kapturka”, dzieci słuchały jak zaczarowane. Następnie odbył się poczęstunek zorganizowany przez jak zwykle, hojnych Rodziców. Na tym nie koniec atrakcji , gdyż na zakończenie były tańce i wesołe zabawy przy muzyce.

R. Krzyżak

Zapraszam do obejrzenia zdjęć