PLUSZOWY MIŚ – BOHATER BAJEK KSIĄŻKOWYCH I FILMOWYCH. SPOTKANIE Z PANIĄ BERNADETTĄ MACHETĄ

15 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu wyjątkowego gościa, Panią Bernadettę Machetę z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni. Każdego roku z okazji Dnia Pluszowego Misia nasze przedszkolaki odwiedzały Gminną Bibliotekę Publiczną w Lipnicy Murowanej, aby spotkać sięz Panią Bernadką i wysłuchać ciekawej prezentacji na temat pluszowego misia. W tym roku to Pani Bernadetta odwiedziła nasze przedszkole i w bardzo interesujący sposób przedstawiła dzieciom historię pluszowego misia oraz najsłynniejsze misie, jakie znamy z bajek książkowych i filmowych. 

W prezentacji pojawiło się wiele kultowych misiowych postaci takich jak m.in. Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Barnaba, Miś Yogi, Masza i Niedźwiedź bohaterowie rosyjskiego serialu anonimowego, czy Wojtek – miś, który został żołnierzem. Nie zabrakło również Misia Uszatka, Misia z okienka, Misia Coralgol. Wszystkie, choć wyglądem różniły się od siebie, były pluszowymi niedźwiadkami. Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka. Ponadto sam pluszak to symbol dobra, miłości, ciepła oraz opiekuńczości, czyli tego, czego zarówno dzieci jak i dorośli pragną najbardziej. Na zakończenie spotkania Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom wiersz H. Bechelerowej „Lekarstwo misia” oraz krótką książeczkę pt. „ Kicia kocia – zima”, którą przedszkolaki uwielbiają.  

Dziękujemy Pani Bernadecie Machecie za odwiedzenie naszego przedszkola oraz ciekawą lekcję biblioteczną, podczas której dzieciom towarzyszył uśmiech, zaciekawienie oraz wielkie zadowolenie. 

A. Piechnik, J. Zych

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć