PODSUMOWANIE PRACY W GRUPACH NAJSTARSZYCH 08-12.06.2020

Najstarsze przedszkolaki świętowały 8 czerwca Dzień oceanów. Dowiedziały się, dlaczego obchodzimy taki dzień i jakie są obecnie największe problemy tych ogromnych zbiorników wodnych. Przypomniały sobie, jakim kolorem na mapach i globusie jest przedstawiana woda i dlaczego, a także utrwaliły nazwy mieszkańców podwodnych głębin, dodatkowo ćwicząc percepcję słuchową. Ćwiczyły też swoje paluszki lepiąc wodne zwierzęta z plasteliny, ćwiczyły sprawność ruchową podczas piosenek o Delfinku i Małej rybce.
Jeden dzień poświęciły matematyce, którą uwielbiają. Utrwaliły figury geometryczne słuchając wiersza D. Wawiłow „Bajka nowa, prostokątna i kwadratowa”, a także wyszukując figury w najbliższym otoczeniu, utrwalały cyferki słuchając o nich zagadek i wesołej piosenki. Powtórzyły nazwy pór roku, miesięcy i dni tygodnia. Układały symetryczne obrazki w ćwiczeniu interaktywnym. Zostały poinstruowane, jak można samemu wykonać malarski symetryczny obraz. Wspominały też, jaki rytm dnia towarzyszył im w przedszkolu, próbowały sobie przypomnieć imiona wszystkich dzieci ze swojej grupy. 
Proponując różnorodne zadania, staramy się choć namiastkę przedszkolnych zabaw i zajęć przemycić dzieciom do ich planu dnia. Doceniamy zaangażowanie dzieci i rodziców i po raz kolejny dziękujemy za współpracę na rzecz rozwoju dzieci.

A. Piechnik, J. Zych

ZDJĘCIA NADESŁANE PRZEZ RODZICÓW DZIECI Z GRUPY IV I V