POMAGANIE USKRZYDLA

22.10.2021 r. dzieci wraz z paniami z grupy Sówek włączyły się w akcję pt.: „Dzień Piżamy w Przedszkolu”. Dzień w Piżamach – to część ogólnopolskiego wydarzenia Bieg w Piżamach, który organizuje Fundacja „Gdy Liczy się Czas”. Dlaczego piżama? – Ponieważ to standardowe ubranie dzieci chorych, przebywających w szpitalach. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na zdrowie i empatię oraz wsparcie symboliczną „złotówką”. Co roku około 1400 dzieci otrzymuje diagnozę – choroba nowotworowa. Długotrwałe agresywne leczenie, skutki samej choroby, chemio- i radioterapii wymagają kompleksowej rehabilitacji dziecka po leczeniu. Na dzień dzisiejszy brakuje wyspecjalizowanego ośrodka kompleksowej rehabilitacji dla takich dzieci. Potrzebne jest ludzkie wsparcie i zaangażowanie, żeby taki ośrodek powstał. 

Niezwykle empatyczne oraz dobrego serca są dzieci z grupy Sówek, które bardzo chętnie włączyły się w akcję zaproponowaną przez swoje panie. Każdy przedszkolak przebrany w piżamę z uśmiechem na twarzy brał udział w proponowanych aktywnościach. Na początek dzieci wysłuchały „Bajki o smoku, co długo chorował…”, następnie odpowiadaliśmy na pytania zadane do tekstu oraz rozmawialiśmy o tym, jak czujemy się, gdy jesteśmy chorzy, w co jesteśmy wtedy ubrani, kto nam pomaga. Wspólnie ustaliliśmy, jak można pomóc osobom chorym, potrzebującym i najważniejsze… przypomnieliśmy sobie jak prawidłowo zadbać o nasze zdrowie! Sówki dowiedziały się również z czym zmagają się dzieci na oddziałach onkologicznych i jak długotrwałe i ciężkie może być leczenie. W tym dniu nie mogło zabraknąć aktywności fizycznej, ćwiczyliśmy, skakaliśmy, tańczyliśmy, a co najważniejsze – sprawiało nam to wiele radości. Nie zabrakło również zdrowej rywalizacji pomiędzy dziećmi. Podzielone na trzy grupy brały udział w teleturnieju na temat zdrowia i doskonale się przy tym bawiły. Nagrodą dla zwycięzców, czyli dla całej grupy było pyszne, zdrowe jabłko oraz wafelek ryżowy.  

Na zakończenie piżamowego dnia przedszkolaki obejrzały krótki, ale bardzo wartościowi filmik o pomaganiu osobom niepełnosprawnym oraz wrzuciły do skarbonki pieniążki, aby wesprzeć budowę ośrodka dla chorych dzieci. Dziękujemy Wam, Drodzy Rodzice za wsparcie, macie ogromne serca! Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć z motywem anioła oraz hasztagiem piżama. 

Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi. Ale jak cenne jest zdrowie poznajemy dopiero w chorobie! Dziękujemy dzieciom z grupy Sówek oraz ich Rodzicom za chęć włączenia się w akcję!

.

PAMIĘTAJMY – DOBRO WRACA,

A POMAGANIE USKRZYDLA!


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z akcji 

„Dzień Piżamy w Przedszkolu”

.

A. Piechnik, J. Zych