PRACOWITY CZWARTEK U MOTYLKÓW

Czwartek w grupie motylków był bardzo intensywny, śmiało można stwierdzić, że motylki pracowały dzielnie niczym pszczółki. Tuż przed śniadaniem przedszkolaki miały okazję „badać” przyniesione owoce- były  gruszki, śliwki, jabłka, winogrono , banany oraz maliny. Uczyły się je nazywać, określały kształt, kolor, a nawet smak. Dzieciom bardzo spodobały się zagadki smakowe, bez trudu z zamkniętymi oczami rozpoznawały i nazywały owoce, które trafiały do ich ust. Z zaciekawieniem również obserwowały, co kryje wnętrze danego owocu. Korzystając z ogromnej ilości owoców, które dzieci przyniosły do przedszkola postanowiliśmy wspólnie zrobić sałatkę owocową.

Zanim dzieci zaczęły kroić owoce, umyły ręce oraz przypomniały sobie zasady bezpiecznego posługiwania się nożem. Kiedy wszystko już było gotowe, a owoce dokładnie umyte,  dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową. Sałatka była pyszna,  nikogo nie trzeba było namawiać do jej spróbowania. Po ciężkiej pracy dzieci mogły odpocząć na przedszkolnym placu zabaw ciesząc się wspólną zabawą. Na podsumowanie owocowego tygodnia dzieci wykonały piękne prace plastyczne oraz  pozowały do zdjęć w fotobudce, które wspólnie  nazwaliśmy „ Robaczki w jabłuszku” :D.  

Dziękujemy bardzo rodzicom za przyniesie pięknych i smakowitych darów jesieni, ozdabiają one nasz grupowy kącik przyrodniczy.

J. Zych

Zapraszam do galerii zdjęć