Prawa Dziecka i Życzliwość w przedszkolu

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka przypadający na 20 listopada nieco zbiegł się ze Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień obchodzonym 21 listopada. Nic nie szkodzi – przecież dzieci mają prawo być traktowane w sposób przyjazny i życzliwy. Przedszkolaki rozpoznały swoje prawa na podstawie ilustracji czy dyskusji na temat różnych sytuacji. Poznały niezwykle oddaną dzieciom postać Janusza Korczaka. Wiedzą, że oprócz praw, mają też różne obowiązki w domu i przedszkolu. Na podstawie słuchania opowiadań, jak na przykład „Kicia Kocia mówi „Dzień Dobry”, dowiedziały się, że miły uśmiech, dobre życzliwe słowo, spojrzenie w oczy rozmówcy – rozweseli najbardziej pochmurnego ponuraka. Dzieci potrafią wskazać przykłady zachowań niesympatycznych, złośliwych, niegrzecznych. A grupa Motylków dosłownie wzięła sobie do serca miłe poranne powitanie. Bądźmy dla siebie milsi, pozdrawiajmy się. Dzieci na wszystko mają oko. 

 Beata Pajor

Zapraszam do obejrzenia zdjęć