PSZCZÓŁKI NA KOLEJNEJ LEKCJI BIBLIOTECZNEJ

        1 kwietnia grupa Pszczółek wybrała się na kolejną lekcję biblioteczną do Gminnej Biblioteki Publicznej i mimo iż pogoda zrobiła nam niezłego psikusa w ten prima-aprilisowy dzień to dzieci z grupy III doskonale były przygotowane na każdą ewentualność. Już sam spacer wśród padającego śniegu z parasolem w ręku był wielką frajdą oraz doskonałą lekcją koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz koncentracji uwagi J a sama wizyta w bibliotece i spotkanie z Panią Beatką w pełni  zrekompensowały nam kapryśną kwietniową pogodę.

       W bibliotece z uśmiechem czekała na nas dawno niewidziana Pani Beatka oraz przygotowane specjalnie na nasze przyjście ciekawe książki. Ten dzień był dla nas podsumowaniem tygodniowych rozmów oraz zajęć dydaktycznych o wynalazkach oraz zdobyczach techniki, dlatego zaproponowane przez Panią bibliotekarkę książki dotyczyły właśnie tego tematu. Nasze spotkanie rozpoczęło się od rozmów dotyczących tematu wynalazków, okazało się, że dzieci bardzo dużo wiedza na ten temat i chętnie o nich opowiadają. Następie wysłuchaliśmy przygód dobrze nam znanego Franklina i jego przygody z komputerem, która niestety nie zakończyła się miło, gdyż to niewielkie urządzenie popsuło jego relacje z przyjaciółmi. Bajka ta była doskonałym narzędziem do rozmów na temat wspólnych zabaw z rówieśnikami i pielęgnowaniu ich. Następnymi ciekawymi książkami zaprezentowanymi przez Panią Beatkę były książki pt. „Dobromir uczy jak to działa – proste konstrukcje, ciekawe eksperymenty”, „Wynalazki, które zmieniły świat”, oraz „Smok Maciuś poznaje nowych przyjaciół”. Na koniec wszystkie dzieci mogły przeglądać wiele interesujących książek.

       To było kolejne bardzo miłe spotkanie i już myślimy o kolejnym i wiemy, że żadna pogoda nam w tym nie przeszkodzi.

A. Marzec – Kokoszka

Zapraszam do obejrzenia zdjęć