PSZCZÓŁKI W ZIMOWEJ KRAINIE ORAZ ZIMOWE ZABAWY I EKSEPERYMENTY U PSZCZÓŁEK

Przez ostatnie dwa tygodnie lutego w grupie PSZCZÓŁEK- pomimo wiosny za oknem- było zimowo :). Początkowo na naszej sali powstała NASZA MAŁA ARKTYKA, którą wspólnie wykonaliśmy i do której codziennie przedszkolaki zaglądały. Podczas tych zajęć przenieśliśmy się w mroźniejsze zakątki naszej planety. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat Antarktydy i Arktyki. Poznaliśmy ludzi oraz zwierzęta tam zamieszkujące, zrobiliśmy ciekawą pracę plastyczną, budowaliśmy igloo m.in. z kostek cukru, małych i dużych klocków, rozwijaliśmy motorykę małą i dużą oraz chętnie uczestniczyliśmy w wielu zabawach ruchowych. Dzieci wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat tych zimnych miejsc i chętnie dzieliły się tymi wiadomościami. Kolejno rozmawialiśmy o sportach zimowych. Oglądaliśmy jak wyglądają różne zimowe dyscypliny sportowe oraz dowiedzieliśmy się jak ciężko sportowcy muszą pracować aby osiągać sukcesy. Dzieci w ramach eksperymentu ze śniegiem poznały trzy stany skupienia wody, a także założyliśmy hodowle kryształów. Dzieci badały, opisywały i nazywały właściwości fizyczne śniegu: zimny, twardy, ciężki, mokry, biały, bezzapachowy, pod wpływem ciepła naszej dłoni topi się i powstaje woda. W ostatnich dniach naszych zimowych zagadnień zima spłatała nam figla i zrobiło się bardzo wiosennie, ale i z tym poradziliśmy sobie… postanowiliśmy, że biały puch zrobimy sobie sami… W tym celu wykorzystaliśmy zawartość pieluchy typu pampers oraz wodę. Dzieci obserwowały, jak wypełnienie pieluchy zaczeło pęcznieć przypominając wyglądem śnieg. Drugi sposób potrzebny do przygotowana śniegu okazał się także prosty. Potrzebna nam była miska, pianka do golenia oraz soda oczyszczona i śnieg gotowy :) Zabawa była wspaniała co widać na dołaczonej fotorelacji….. :)

P. Wymazała

Zapraszam do obejrzenia zdjęć