„SÓWKI NIE PRÓŻNUJĄ I ZNALEZIONE ŚMIECI DO WORKÓW PAKUJĄ” – AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA 21.09.2020 r.

Trzeci tydzień września rozpoczęliśmy akcją Sprzątania świata – kawałka małej ojczyzny. Zanim wyruszyliśmy oczyszczać naszą planetę, dzieci z grupy „Sówek” wysłuchały książki Barbary Derlickiej Natura i śmieci góra, przypomniały sobie, na czym polega segregacja, recykling i dlaczego są różne rodzaje pojemników/worków na śmieci. Bezbłędnie dokonały segregacji zgromadzonych śmieci w sali, na plastikowe i na te z papieru. Z zaciekawieniem obejrzały także odcinek wychowawczej telewizyjnej bajki Rodzina Treflików pt. Śmieci. W bajce pozostawione przez Trefliki i ich przyjaciół w parku śmieci ożyły i przejęły go we władanie. Dowodziła nimi Plastikowa Torba. Dzieci wołały na pomoc Wujcia, ale jego czary nie zadziałały na śmieci. Bezradna była także Ciocia. Problem rozwiązała dopiero rada Mamusi Treflików, by zamiast czarować, razem posprzątać. Zbudowane sukcesem bohaterów bajki jak i poczuciem troski o planetę, sześciolatki zaopatrzone w rękawiczki i worki na śmieci, wyruszyły w okolice kościoła św. Leonarda, by pozbierać napotkane na trasie śmieci. Dostrzegły nawet te najdrobniejsze. Po ciężkiej pracy dzieci znalazły jeszcze siłę na świetną zabawę na placu zabaw.

A. Piechnik

Zapraszam do galerii zdjęć