„SÓWKI” W PROJEKCIE EDUKACYJNYM „SZKOLNE PRZYGODY GANGU SWOJAKÓW”

Edukacja ekologiczna dzieci, jak żyć blisko natury i w zgodzie z nią, jest niezwykle ważna. Dlatego dzieci pięcioletnie i sześcioletnie z Przedszkola Samorządowego im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Lipnicy Murowanej wzięły udział w projekcie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”. Przez kilkanaście dni poznawały piękno polskiej natury oraz gatunki zwierząt, które należy szczególnie chronić. Ochoczo angażowały się we wszelkie działania proponowane im przez nauczycielki, a było ich sporo. Bardzo chętnie uczyły się melodii i słów niełatwej piosenki „Magiczna przyroda swojaków” oraz prostego utworu choreograficznego. Wykonanie „teledysku” zostało zarejestrowane z obecnymi w grupie dziećmi 17 listopada b. r., aby mogło wziąć udział w konkursie organizowanym przez Jeronimo Martins Polska S. A. – właściciela sieci sklepów Biedronka. Ten dzień, kiedy fragment sali zamienił się w leśną krainę na długo zostanie w pamięci lipnickim Sówkom – od rana dzieci przebierały się w różne leśne zwierzęta, a ich malowane twarze zmieniły się nie do poznania. Za pomoc w charakteryzacji dzieci bardzo dziękujemy pani Joannie Zapart – mamie Jerzyka. 
Echo projektu nadal „krąży” po sali – dzieci bawią się podarowanymi przez organizatora sześcioma maskotkami swojaków, śpiewają poznaną piosenkę, czasem słuchają popołudniami fragmentów książek o przygodach Swojaków, opowiadają o zagrożonych gatunkach zwierząt, i prawie codziennie uzupełniają Dzienniki Troskliwych Odkrywców, które po zakończeniu projektu wezmą na pamiątkę swej przygody do domu.

A. Piechnik, J. Zych

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 

Zapraszamy do obejrzenia teledysku