SPOTKANIE DZIECI Z WIOSNĄ

Cóż to za nowina,
wiosna się zaczyna,

szumi o tym cały las.
Wietrzyk pogwizduje,
wkoło wyśpiewuje:
wiosna dziś odwiedzi nas…

…śpiewały dzieci i miały rację! Odwiedziła je dzisiaj w przedszkolu wiosna, która nocą pomogła pakować się siostrze zimie. Wiosna pobudziła już zwierzęta i kwiaty, roztopiła śniegi, przywołała ptaki, podwyższyła temperaturę powietrza, a dzisiaj zesłała wiosenny deszczyk. O tym skąd się bierze, dzieci dowiedziały się z przecudnie ilustrowanej książki Khoa Le pt. „Księżniczka z chmur”.  Misie chętnie rozmawiały z „wiosną”, słuchały z zainteresowaniem o wiosennych kwiatach, bawiły się w „Słoneczko” i ochoczo tańczyły do wiosennych utworów. Potem udały się przed budynek, by pomóc „Motylkom” w przegonieniu zimy.  Marzanna, wykonana przez Motylki, dostała i od nas zimny prysznic.

Dzień, mimo, że chłodny i deszczowy, był pełen wrażeń. Na długo zostanie w pamięci dzieci.

A. Piechnik

Zapraszam do obejrzenia zdjęć