SPOTKANIE PSZCZÓłEK Z GÓRNIKIEM – PANEM ANDRZEJEM KAWALCEM

W dniu 30.11.2021 roku w grupie dzieci 4, 5-letnich odbyło się spotkanie z Panem Andrzejem Kawalec, tatą naszego Igorka, który jest pracownikiem Kopalni Soli w Bochni. Pan Andrzej ubrany był w piękny, galowy mundur, na jego czapce, która poprawnie nazywa się czako lśnił biały pióropusz z kogucich piór. Dzieci  dowiedziały się do czego służyły poszczególne części prezentowanego ubioru. Nasz gość opowiedział legendy związane z górnictwem: „Legenda o św. Barbarze”, która jest patronką górników. Następnie zaproszony gość opowiadał dzieciom jak niebezpieczną pracę wykonują górnicy w kopalni. Dużo radości przyniosło dzieciom ubieranie czapki z pióropuszem, a także kasku ochronnego oraz oglądanie przyniesionych przez naszego gościa „skarbów z kopalni”. 

Spotkanie to przybliżyło dzieciom trud górniczej pracy, ich poświęcenie dla nas wszystkich, każdego dnia, kiedy zjeżdżają do kopalni. Myślę, że dzieci dzięki takim spotkaniom nie tylko pogłębiają wiedzę, ale też uczą się dziękować i szanować trud oraz pracę górników i nie tylko.

Spotkanie było bardzo pouczające i ciekawe. Bardzo serdecznie dziękujemy Tacie Igorka, za poświęcony nam czas.

A. Marzec – Kokoszka

Zapraszam do obejrzenia zdjęć