SZARUGA JESIENNA NAM NIE STRASZNA – LIPNICA DOLNA

Ostatni tydzień listopada pomimo szarugi za oknami, upłynął nam pod znakiem ciekawych wydarzeń. 25 listopada świętowaliśmy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA, który jest wielkim przyjacielem dzieci, potrafi pocieszyć i przynieść ulgę w trudnych dla dziecka chwilach.
Przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszaki, pokazały im salę zabaw, przedstawiły dzieciom, opiekowały się nimi cały dzień. Wspólnie z nami Misie bawiły się, uczyły, śpiewały, tańczyły, słuchały baśni…. podobno bardzo im się podobało w przedszkolu ;)

Kolejny dzień poświęcony był bohaterowi animowanej bajki, którą wszyscy znają i lubią – REKSIOWI. Przygoda z Reksiem podyktowana była realizacją Projektu czytelniczego MAGICZNA MOC BAJEK. Celem przybliżenia tej bajkowej postaci było uświadomienie dzieciom wartości jakie niesie z sobą PRZYJAŹŃ, SZACUNEK, EMPATIA . Reksio zawsze jest chętny do pomocy innym, współpracy i ma bardzo ciekawe pomysły – nic dziwnego, że przypadł dzieciom do gustu.

W piątek natomiast odbyły się ANDRZEJKI  i związane z nimi wróżby, tańce, zabawy oraz super poczęstunek przygotowany przez naszych Rodziców. Magia tego dnia udzieliła się dzieciom. Podczas wróżb przedszkolaki były bardzo skupione – widać, że nastrój tego dnia zadziałał. Można zatem śmiało powiedzieć, że nawet smutne jesienne dni można sobie rozjaśnić fajnymi zabawami, które nie dość, że bawią to jeszcze uczą.


R. Krzyżak

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć