UROCZYSTE OTWARCIE PRZEDSZKOLA

IMG_9632Otwarcie nowego budynku przedszkola oraz nadanie mu imienia świętej Urszuli Ledóchowskiej poprzedziła nadzwyczajna sesja Rady Gminy Lipnica Murowana a także msza święta, odprawiona w kościele parafialnym, której przewodniczył ksiądz biskup Jan Piotrowski. Po zakończeniu mszy świętej zaproszeni goście udali się do nowego budynku przedszkola, by być świadkami przecięcia wstęgi i odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej patronce przedszkola – świętej Urszuli. Kolejny etap uroczystości to poświęcenie przez księdza biskupa całego obiektu i krzyży w pomieszczeniach budynku, a także zwiedzanie przedszkola.

Obok nauczycieli, pracowników, rodziców i dzieci na jednej z sal zasiedli zaproszeni goście, którzy swoją obecnością uświetnili uroczystość. Po przemówieniach Wójta Gminy Lipnica Murowana pana Tomasza Gromali, Dyrektorów placówek oświatowych w Lipnicy Murowanej: Przedszkola Samorządowego – pani Renaty Kurek oraz Zespołu Szkół – pani Danuty Szot, Marszałka Województwa Małopolskiego pana Marka Sowy, Małopolskiego Wicekuratora Oświaty pana Grzegorza Barana, Biskupa Jana Piotrowskiego oraz siostry Beaty Mazur ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego w Warszawie nastąpiła część artystyczna, przygotowana przez przedszkolaków z Lipnicy Dolnej oraz młodzież z Zespołu Szkół w Lipnicy Murowanej, a także nauczycieli z obu placówek. Dzieci pod kierunkiem nauczycielki pani Renaty Krzyżak z wielkim zaangażowaniem przedstawiły Legendę o założeniu Lipnicy, natomiast młodzież przybliżyła niezwykły życiorys Urszuli Ledóchowskiej – patronki przedszkola. Po części artystycznej gości zaproszono na poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Dolnej.

Podczas uroczystości Wójt Gminy Lipnica Murowana pan Tomasz Gromala podziękował pani Renacie Kurek za dziesięcioletnią kadencję dyrektorską sprawowaną w Przedszkolu, a także przywitał nową Dyrektor Przedszkola – panią Beatę Pajor, życząc jej wielu sukcesów. Do podziękowań dla pani Renaty Kurek dołączyli też Pracownicy Przedszkola oraz Rada Rodziców z Dziećmi.

Dzień 29 sierpnia 2014 roku otwiera nową kartę w historii naszego przedszkola. Cieszymy się, że święta Urszula, która niegdyś stąpała po lipnickiej ziemi została patronką naszych edukacyjnych poczynań.

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI