WIELCY POLACY TEŻ KIEDYŚ BYLI MALI – SÓWKI POZNAJĄ SŁAWNYCH RODAKÓW

Po kilku dniach utrwalania wiadomości o Polsce, jej najważniejszych miastach, popularnych i mniej popularnych legendach polskich (O Lechu, Czechu i Rusie, O Piaście i  postrzyżynach jego syna Ziemowita, O Wiśle), warszawskich (O Warsie i Sawie, O Syrence Warszawskiej) i tych  związanych z Krakowem (O smoku wawelskim, Krakowianka o modrych oczach, O hejnale mariackim, O Lajkoniku), po zajęciach związanych z poznaniem Legendy o założeniu Lipnicy, po warsztatach wicia palm w Gminnym Domu Kultury, nadszedł czas, by dzieci zdobyły informacje dotyczące sławnych ludzi pochodzących z Polski. Sławni ludzie też kiedyś byli mali, zupełnie jak przedszkolaki. Nasi rodacy, których sylwetki przybliżono dzieciom, przeszli do historii poprzez wybitne osiągnięcia z różnych dziedzin. Byli to muzyk Fryderyk Chopin, malarz Jan Matejko, astronom i lekarz Mikołaj Kopernik, pierwsza kobieta naukowiec Maria Skłodowska  Curie oraz osoba duchowna Karol Wojtyła czyli Jan Paweł II.
Dzięki zajęciom z wykorzystaniem m.in. Teatrzyku Kamishibai, licznym doświadczeniom, piosenkom o Mikołaju Koperniku czy Fryderyku Chopinie, zabawom dydaktycznym, relaksacji poobiedniej przy muzyce Chopina, wiedzy samych przedszkolaków, czy utworom literatury dziecięcej dzieci poznały ciekawe informacje dotyczące zasług słynnych rodaków nie tylko dla Polski ale i całego świata.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

A. Piechnik, J. Zych