WIGILIA W GRUPIE SÓWEK

      Na dwa dni przed Bożym Narodzeniem, w grupie Sówek miało miejsce spotkanie wigilijne. Rozpoczęło się ono od obejrzenia przez dzieci teatrzyku Kamishibai na podstawie opowiadania Barbary Gawryluk pt. „Niespodziewany gość”. Dzieci w skupieniu obejrzały teatrzyk, dzięki któremu poznały znaczenie pojęcia „puste miejsce przy wigilijnym stole”. Ono stało się przyczynkiem do omówienia wigilijnych i bożonarodzeniowych zwyczajów charakterystycznych dla naszego regionu a także przypomnienia historii Bożego Narodzenia.
     Z kolei, kiedy w sali pojawił się zaproszony przez nas gość – siostra Dorota, rozpoczęliśmy wigilię nawiązując do bożonarodzeniowej tradycji czytania Ewangelii, modlitwy, łamania się opłatkiem i składania życzeń. Nie mogło zabraknąć wspólnego poczęstunku i śpiewania znanych przez dzieci kolęd przy akompaniamencie gitary, na której grała siostra. Życzenia całej grupie złożyła pani dyrektor Monika Kruk, która odwiedziła sześcioletnie Sówki podczas wigilijnego spotkania. Na koniec, aby tradycji stało się zadość, dzieci otrzymały od wychowawczyni drobne prezenciki, które wywołały uśmiech na ich twarzach, a także przesyłki dla rodziców z życzeniami bożonarodzeniowymi i noworocznymi.
    Zasiadając do odświętnie nakrytego stołu, dzieci były szczęśliwe, zapomniały o drobnych nieporozumieniach między sobą, bo święta to przecież czas radości i wybaczania. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego dnia.
    Serdecznie dziękuję rodzicom za przygotowanie dzieci na spotkanie wigilijne a także za ufundowanie poczęstunku dla sześciolatków.

A. Piechnik

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć