WIZYTA STRAŻAKA W GRUPIE SÓWEK

17 maja 2021 r. gościem w grupie Sówek był strażak – p. Damian Dzięgiel – pracownik Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, który rozpoczął spotkanie od przeczytania dzieciom (biorącym udział w projekcie Mały Miś w świecie wielkiej literatury) opowiadania z serii książek o Strażaku Samie, najbardziej popularnym strażaku wśród najmłodszych. Następnie gość w ciekawy sposób przybliżył przedszkolakom specyfikę pracy strażaka, prezentując strój i podręczny sprzęt. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych, oraz asyście podczas różnych akcji. Pan Damian zapoznał dzieci z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru, oraz przypomniał obowiązujący numer alarmowy 112. Odpowiadał chętnie na pytania dzieci, a także pozwolił na przymierzenie prawdziwego ekwipunku strażaka i zabawę wężem gaśniczym. Pod czujnym okiem fachowca dzieci po zabawie podjęły próbę zwijania węża, aby był gotowy do akcji. Spotkanie zakończyło się wspólną fotografią i wręczeniem podziękowań za poświęcony czas dla sympatycznego gościa. Tego dnia na dzieci czekały też strażackie zabawy logopedyczne, zabawy zręcznościowe, do których ustawiała się gigantyczna kolejka, gdyż każdy chciał się poczuć jak zwinny strażak walczący z żywiołem.
Wizyta strażaka – pana Damiana utrwaliła ważną wiedzę przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa oraz zachęciła najmłodszych do służby w straży pożarnej.

A. Piechnik

Zapraszam do obejrzenia fotografii