WYCIECZKA DZIECI Z GRUPY JEŻYKÓW I SÓWEK DO KRAKOWA

19 maja 2022 roku dzieci z najstarszych grup wybrały się na wycieczkę autokarową do Krakowa – dawnej stolicy Polski. Pierwszym celem wycieczki był spacer bulwarami wiślanymi w poszukiwaniu legendarnego smoka i jego jamy a także zdobycie wawelskiego wzgórza, podziwianie zabudowań zamkowych, pięknej roślinności i widoków. Przekąski i drożdżówki zjadane pod murami Wawelu w cieniu kwitnących kasztanowców smakowały wybornie:)
    Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Jednostki – Ratowniczo Gaśniczej nr 6 Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Dzieci przybyły tu na zaproszenie zaprzyjaźnionego z przedszkolem strażaka Damiana Dzięgla, którego niedawno gościliśmy w przedszkolu. Pan Damian z kolegami z jednostki oprowadził dzieci po budynku, prezentując m.in. miejsce pracy i zadania dyspozytora, garaże z przeróżnymi pojazdami strażackimi, zaprezentował w jaki sposób strażacy udają się na akcję ratowniczą. Atrakcją dla dzieci było siadanie na miejscu kierowcy wozu strażackiego, obserwowanie dronów wykorzystywanych przez strażaków w akcjach, jak i rozkładanie drabiny z koszykiem, do którego udało się wsiąść kilku przedszkolakom. Ostatnią atrakcją było sterowanie wężem gaśniczym – każdy przedszkolak spróbował spróbował swoich sił w „gaszeniu pożaru”. Dzięki uprzejmości strażaków skorzystaliśmy z wielkiej altany, w której dzieci mogły odpocząć i posilić się przed powrotem do Lipnicy. Podziękowaliśmy strażakom wielkimi brawami i własnoręcznie przygotowanym upominkiem przez dzieci.

      Przedszkolaki podczas wycieczki były zainteresowane, prezentowały bardzo dobrą kondycję i miały świetne humory. Pogoda dopisała. Wycieczka była jednym słowem udana!

Zapraszamy do obejrzenia fotografii

I. Nowak, A. Piechnik, J. Zych