WYCIECZKA NA SPEKTAKL TEATRALNY

teatrzyk09 października 2019 roku dzieci z najstarszych grup udały się na wycieczkę autokarową do Łososiny Dolnej, by w tamtejszym Centrum Kultury obejrzeć spektakl teatralny Kapka podróżniczka, z wody księżniczka, w wykonaniu aktorów Warszawskiego Teatru Edukacyjnego. Na wycieczkę obie grupy zabrały swoje misie – Bazylego i Tediego – bohaterów projektu Mały miś w świecie wielkiej literatury. Wszyscy wspólnie obejrzeli spektakl śledząc losy córki Wodnika – Kapki. Kapkę poznaliśmy w momencie, kiedy była widoczna na nocnym niebie wraz ojcem Wodnikiem, Rybą, Rakiem i Koziorożcem. Przechadzali się oni wokół gwiezdnego jeziorka, z którego czystą wodę czerpał Wodnik i wlewał przez gwiezdną rurę do jeziorka ziemskiego. Na ziemię posłał też złotą rybkę mówiąc, że tam gdzie ona, tam czysta woda. Niestety gwiezdna rura się zatkała, co mogło spowodować unicestwienie życia na ziemi, bo bez wody nie ma przecież życia. Ostrzegana przez ojca Kapka nachyliła się nad rurą i wpadła w nią, rozpoczynając podróż, podczas której poznała mi.in. Paćkacza czy króla Karpia.
Sztuka wskazywała na potrzebę ochrony środowiska, na potrzebę oszczędzanie wody, bez której nie ma życia, na potrzebę dbania o czystość i porządek.
Dzieci żywiołowo reagowały na grę aktorów, zachwycone były kolorowymi kostiumami, dekoracją i światłami, możliwością pośpiewania piosenek wspólnie z bohaterami. Wszystkie przedszkolaki były zadowolone:)

A. Piechnik

Zapraszamy do galerii zdjęć