Archive for listopad 10th, 2022

POSZUKUJEMY FANTÓW NA KIERMASZ CHARYTATYWNY NA RZECZ KAROLA

PATRIOTYCZNY SPACER PRZEDSZKOLAKÓW Z GRUP MOTYLKÓW I PSZCZÓŁEK ULICAMI LIPNICY

Zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości, to temat naszego tygodniowego bloku tematycznego, ale również powód dzisiejszego spaceru. Naszym celem było oprowadzenie dzieci po miejscach historycznie ważnych dla mieszkańców naszej miejscowości i nie tylko. Taka lekcja historii i patriotyzmu, miłości do ojczyzny i szacunku dla tych, którzy za nią walczyli. Odwiedziliśmy między innymi rynek, pomnik Króla Łokietka, Stary Cmentarz, Kościółek św. Leonarda, groby Nieznanych Żołnierzy i pamiątkową płytę poległych Lipniczan w czasie pacyfikacji Lipnicy przy Dworze Ledóchowskich. Na każdym przystanku panie krótko opowiadały dzieciom o losach ludzi, którzy swoimi czynami dali przykład głębokiej miłości do ojczyzny. A wiemy, czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.

Jot.Zet.

Zapraszamy na fotorelacje

WIZYTA PANI AGATKI U MOTYLKÓW I PREZENTACJA ZAWODU FOTOGRAFA

Bardzo lubimy jak odwiedzają nas rodzice i biorą udział w naszych zajęciach. A jak jeszcze opowiadają nam o swojej pracy i prezentują swój zawód, to jest dla nas nie lada gratka. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć panią Agatę Tekielę, mamę naszego Olusia. Pani Agatka opowiedziała i zaprezentowała fach fotografa w bardzo ciekawy i wyczerpujący sposób. Dzieci mogły przekonać się, że taki aparat do lekkich nie należy, a bycie fotografem to połączenie pracowitości, kreatywności i precyzji. Na koniec mama Olusia szybko wyczarowała scenografię i zrobiła dzieciom piękne zdjęcia, (o czym można się przekonać oglądając galerię zdjęć). Cieszy nas każda wizyta naszych rodziców i zapraszamy chętnych do podzielenia się swoimi pasjami czy ciekawym zawodem, a czasem wystarczy poczytać nam bajkę.

Jot.Zet.

Zapraszamy na fotorelacje