NIE ŚMIECIMY, SPRZĄTAMY, ZMIENIAMY – AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA Z UDZIAŁEM PRZEDSZKOLAKÓW

plakat_grafika_sprzatanie_swiata_2019_978x1403-696x998

We wrześniu w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Od kilku dni przedszkolaki przygotowywały się do niej, rozmawiając o losie naszej planety ze swoimi nauczycielami. Ilustracjami przemyśleń i wniosków są powstałe plakaty o tematyce ekologicznej, stworzone we wszystkich grupach, które zawisły w sali starszaków.
23 września, w pierwszy dzień jesieni, dzieci zaopatrzone w rękawice, worki a także transparenty, grupami udały się na spacery po okolicach przedszkola, by wziąć udział w porządkowaniu naszej planety – Ziemi. Dzieci pełne zapału i sił do pracy zbierały napotykane śmieci. Kolejnym etapem akcji była ich segregacja do odpowiednich pojemników. Dzieci dowiedziały się o tym, że każdy kolor kosza/worka ma ogromne znaczenie a także o tym, czym jest recykling. Obejrzały też tematyczny film edukacyjny pt. Zaklinacz Śmieci z serii Detektyw Łodyga.
Zajęcia pełne wrażeń zakończyły się spotkaniem z wójtem gminy Lipnica Murowana – panem Tomaszem Gromalą, który podziękował przedszkolakom za cykliczne zaangażowanie w tę wartościową akcję, wręczając na ręce pani dyrektor Moniki Kruk dyplom za udział w akcji, kolorowe klocki do sal zabaw jak i upominki dla każdego dziecka.

Zapraszamy do galerii zdjęć