PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE MISIÓW

Bardzo długo czekaliśmy na możliwość wypasowania na przedszkolaków nasze Misie. Niestety czasy, w jakich nam teraz przyszło pracować odbiły się na zdrowiu naszych dzieci. Ale nie ma, co tu pisać o smutnych rzeczach skoro wreszcie do grona lipnickich przedszkolaków dołączyły oficjalnie nasze najmłodsze Misie. Cały dzień miał podniosły i szczególny charakter. Rano, gdy tylko dzieci zebrały się w sali, przygotowaliśmy małe podziękowania dla pani Renaty Kurek. Pani Renia z końcem listopada przechodzi na emeryturę, a my korzystając z uroczystego dnia chcieliśmy wyrazić naszą wdzięczność i sympatię za jej wkład w prace przedszkola. Niejednokrotnie udowodniła, że oddała serce tej placówce, dbając o pracowników i wychowanków. Podczas podziękowań nie brakło łez, ale coś się kończy, coś zaczyna… Nasze misie mocno wyściskały panią Renie, dziękując szczególnie za pierwsze dni września, kiedy to pani Renia przez cały tydzień była dodatkowymi parami ramion i kolan dla zlęknionych dzieci. Za co również i ja dziękuje, za wsparcie, pomoc i dobre rady.  

O godzinie 10:00 rozpoczęła się nasza uroczystość. Jako pierwsze wystąpiły Motylki z przygotowaną interpretacją „Kaczki dziwaczki” Jana Brzechwy pod czujnym okiem pani Beaty Pajor. Przedstawienie bardzo dynamiczne i wesołe, dzieci zawładnęły naszą sceną i sercami. Bardzo długi aplauz na zakończenie ucieszył małych aktorów. I niczym wisienka na torcie ostatnie wystąpiły maluchy dając popis swoich umiejętności w dwóch przygotowanych piosenkach. A złożona przysięga przypieczętowała los naszych małych Misiów. Od dziś Misie rezygnują z grymaszenia przy obiedzie i narzekania na nudę, a uśmiech będzie im towarzyszył w drodze do przedszkola. Po uroczystościach wraz motylkami usiadły do stołu na obiecany poczęstunek. I widok był naprawdę chwytający za serce, gdy między jednym chrupkiem a drugim opowiadały sobie o wrażeniach z pasowania, integrując się z starszymi motylkami. 

Podsumowując dzisiejsze wydarzenia można mówić o pięknej uroczystości, chwilach wzruszenia i wybuchach radości. Dziękujemy Wam rodzice za pomoc przy organizacji, za przygotowanie dzieci do przedstawienia i gotowość współpracy z przedszkolem.

Zapraszamy na fotorelację

Jot.Zet.