DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE SÓWEK

„W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!”

Starszaki poznają stojący na przedszkolnej półce kalendarz, i orientują się już, że są w nim zaznaczone najróżniejsze święta. W zasadzie od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. W ostatnim czasie dzieci z grupy Sówek obchodziły już kilka świąt: Dzień Przedszkolaka, Dzień Kropki, Dzień Głośnego Czytania, Dzień Jabłka. Równie ważne jest Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. Na zajęciach tego dnia na dzieci czekał teatrzyk Kamishibai z utworem Jana Brzechwy „Na straganie”. Dzieci uczyły się powitania w kasie biletowej, dziękowania za bilety, które oznaczone były emblematami warzyw. Każde dziecko w „teatrze” odszukiwało swoje warzywo. Po przedstawieniu i chwili swobodnej zabawy, podczas quizu przygotowanego specjalnie dla chłopców, kalamburów czy toru przeszkód było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Dziewczynki przygotowały słodki poczęstunek, na który zaprosiły kolegów. Drobne upominki wywołały szerokie uśmiechy na twarzach świętujących chłopców. Mimo, że wszyscy dobrze się bawili, dziewczynki już marzą o swoim święcie:)

A. Piechnik, J. Zych

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć