KOTKI Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

W piątek 6 maja dzieci z oddziału przedszkolnego z Lipnicy Dolnej odwiedziły strażaków Z OSP Lipnica Dolna. Spotkanie poprowadził i fachową wiedzą dzielił się z przedszkolakami Pan Sławomir Marzec, wieloletni zasłużony strażak naszej dzielnej jednostki. Dzieci miały możliwość zwiedzenia remizy strażackiej, zobaczenia sprzętów tam się znajdujących, przede wszystkim zabytkowej sikawki konnej. Jest ona odremontowana i w pełni sprawna – to prawdziwa zabytkowa perełka, pamiętająca lata dwudzieste minionego  wieku. Atrakcją okazała się także ręczna syrena używana w dawnych czasach do zwoływania strażaków, którą Kotkom udało się wprawić w ruch. Przedszkolaki zobaczyły sprzęt gaśniczy znajdujący się na wyposażeniu samochodu strażackiego, mogły wsiąść do środka pojazdu, założyć strażacki hełm i poczuć się przez chwilę jak prawdziwi strażacy. Dzieci wiedzą, że bycie strażakiem to ciężkie, odpowiedzialne i niebezpieczne zajęcie. Każdy strażak musi wykazywać się odwagą i rozwagą oraz chęcią niesienia pomocy innym…. i tacy są właśnie nasi dzielni lipniccy druhowie, za co im bardzo dziękujemy. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały wręczając Panu Sławkowi  Dyplom uznania dla naszej OSP z Lipnicy Dolnej, oraz na ich cześć wzniosły okrzyk: HIP HIP HURRRA. 
                                                                                                                                            R. Krzyżak