MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY W GRUPIE MOTYLKÓW

Pracowite dzieci z grupy „Motylków” obchodziły Międzynarodowy Dzień Pizzy, który w kalendarzu świąt nietypowych przypada właśnie na 9 lutego. Zanim przedszkolaki poznały składniki niezbędne do powstania popularnego włoskiego placka zamieniły się w prawdziwych matematyków. Zadaniem dzieci było skomponowanie pizzy z  poszczególnych składników, ale zgodnie z wynikiem  działania – muszę przyznać, że poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie.  

Po matematycznej zabawie dzieci dokładnie umyły ręce, a następnie obserwowały z jakich składników i w jaki sposób powstaje ciasto na pizzę. Każdy miał możliwość samodzielnie wałkować ciasto, ugnieść własnymi paluszkami – co było doskonałym ćwiczeniem dla małych rączek, a następnie przyprawić je swoimi ulubionymi składnikami. „Motylki” przyznały, że wyrabianie ciasta i wałkowanie to nie taka prosta sprawa.  Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do pieca, a życzliwe Panie kucharki z naszego przedszkola czuwały, by była idealnie wypieczona. Dziękujemy Pani Joli i Pani Zosi za pomoc. Niezwykle pyszna, bo własnoręcznie przygotowana pizza, zniknęła w oka mgnieniu z talerzy dzieci. Po intensywnych i smakowitych zajęciach wybraliśmy się na krótki spacer dookoła przedszkola, by podziwiać zimowy krajobraz oraz pooddychać świeżym powietrzem.

J. Zych

Zapraszam do obejrzenia zdjęć