NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Nasze przedszkole, w bieżącym roku kalendarzowym, wzięło udział w drugiej edycji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025. Jest to program ministerialny, którego celem, m. in. jest doposażanie bibliotek przedszkolnych i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci. W ramach udziału w programie zakupiliśmy ponad 300 egzemplarzy nowych książek dla dzieci, które wzbogaciły naszą biblioteczkę. Głośne czytanie dzieciom wspaniale wpływa na ich rozwój poznawczy, językowy i emocjonalny. Codziennie  w przedszkolu, najczęściej podczas poobiedniego odpoczynku, czytamy dzieciom literaturę. Teraz mamy nowe historie i nowych bohaterów do poznania i już nie możemy się doczekać wspólnych chwil spędzonych na słuchaniu i wyobrażaniu sobie ich przygód.

                                                                                                          Monika Kruk