PODSUMOWANIE ZAJĘĆ W GRUPIE II OD 20-24.04.2020

Wszyscy powinni mieć świadomość, że ochrona i kształtowanie środowiska, w którym żyjemy, jest koniecznością a zatem podstawowym obowiązkiem każdego człowieka, gdyż każdy jest tylko chwilowym użytkownikiem tego środowiska i ma obowiązek przekazać je następnym pokoleniom, czyli naszym dzieciom.

Kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska należy rozpocząć od najmłodszych lat, bowiem świadomość człowieka kształtuje się przez całe życie, jednak jej podstawy każdy zdobywa w dzieciństwie i młodości, kiedy jest wrażliwy na wszystko, co go otacza. Jednym ze skutecznych czynników aktywizujących dzieci jest kontakt z przyrodą, która jest bogatym źródłem przeżyć, wrażeń, doznań. Bezpośrednie zetknięcie dziecka z przyrodą wywołuje u niego chęć aktywnego działania w niej, a także budzi uczucia opiekuńczości i przyjaźni wobec świata roślin i zwierząt.

Jestem z Was dumna, jesteście prawdziwymi miłośnikami przyrody. Należy wam się medal „strażnika przyrody”! Dziękuję, że tak czynnie braliście udział w zajęciach w ubiegłym tygodniu.

Ilona Nowak

FOTOGRAFIE NADESŁANE PRZEZ RODZICÓW DZIECI Z GR.VI
20-24.04.2020