PREZENTACJA DRUKARKI 3D W GRUPIE SÓWEK

17 czerwca 2021 r. Sówki miały przyjemność gościć Państwo Ptaszników – rodziców Kasi, którzy wspólnie zaprezentowali  dzieciom drukarkę 3D i opowiedzieli im w przystępny sposób o technologii druku przestrzennego. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o tym, w jaki sposób działa drukarka, i do czego przydaje się druk 3D. Bawiły się gotowymi wydrukami 3D przyniesionymi przez gości, jak i obserwowały w sali cały proces druku. W trakcie śniadania, zajęć, próby występu, na lekcji języka angielskiego drukarka nieustannie pracowała. Pracowała także podczas zabaw dowolnych dzieci. Część rezygnowała z zabaw i skupiła się na obserwacji, otwierając szeroko z zaciekawienia oczy na widok drukarki, nakładającej kolejne warstwy wydruku.  Na zakończenie każde dziecko otrzymało od gości wydruk 3D – śliczną żółtą sówkę. Wydruk wykonany w sali trafił z rąk gości do moich, i zdobi od dzisiaj biurko w sali. 

Zajęcia pokazowe bardzo zaciekawiły dzieci.  Myślę, że ważne jest, aby dzieci już na pierwszym etapie kształcenia rozwijały w sobie technologiczne myślenie, które, zapoczątkowane w przedszkolu, a kontynuowane na kolejnych szczeblach edukacji, pomoże im w przyszłości być może zostać inżynierami. Spotkanie zakończyliśmy podziękowaniem i pamiątkowym zdjęciem.

A. Piechnik

Zapraszam do obejrzenia zdjęć