ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

flagaW historii Polski, tak się składa,
był kiedyś ponad wiek niewoli.
Jedenastego listopada
nasz kraj z niewoli sie wyzwolił.

I wtedy myśl powstała taka,
by przez szacunek dla przeszłości
ten dzień na zawsze dla Polaka
pozostał Dniem Niepodległości

            Marcin Brykczyński 11 listopada

     Dzień Niepodległości godnie uczciły przedszkolaki z naszego przedszkola. 8 listopada cała przedszkolna społeczność o godzinie 11:11 zaśpiewała cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Tego dnia dzieci w grupach uczyły się bądź utrwalały wiadomości o losach naszej ojczyzny i narodowych symbolach, poznały polską legendę o założeniu Gniezna a także uczyły się piosenek o Polsce.
        Ponadto najstarsze grupy zaprezentowały się na gminnych obchodach Święta Niepodległości, w dniu 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę podczas ogniska patriotycznego przy Dworze Ledóchowskich, śpiewając utwory: Polska to ojczyzna moja oraz Przybyli ułani pod okienko. Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat m.in. poprzez wspólne celebrowanie świąt. Z tego miejsca dziękujemy rodzicom i dzieciom, które uczestniczyły w ognisku patriotycznym.

Zapraszamy do galerii zdjęć