ŚWIĘTO U MOTYLKÓW

„Kto chce dzisiaj się uśmiechnąć

I zachwytu przeżyć chwilę,

Niech popatrzy jak nad łąką

Urządzają bal motyle.”

Poniedziałek w grupie Motylków był radosny i kolorowy, bowiem dzieci w tym dniu obchodziły swoje grupowe święto czyli „Dzień Motyla”. Na początek dzieci wysłuchały krótkiego, ale bardzo wartościowego opowiadania „Nikt mnie więcej nie zobaczy”  autorstwa W. Bieriestow, a następnie zapoznały się z wierszem „Gąsienica – tajemnica”, który został przedstawiony w formie teatrzyku Kamishibai. Za pomocą papierowych kart przedszkolaki poznały cykl rozwojowy motyli, czyli jaką drogę pokonuje gąsienica zanim stanie się pięknym, kolorowym motylem. Z dużym zainteresowaniem wysłuchały ciekawostek na temat motyli, m.in: czym się żywią, jak długo żyją, skąd się biorą ich nazwy, dlaczego ubarwienie ma znaczenie i w czym im pomaga, ile gatunków motyli żyje w Polsce,  na jakich kontynentach żyją oraz wiele innych. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło również specjalnych zadań do wykonania przez dzieci. Doskonaląc prawidłowy chwyt, napięcie mięśniowe oraz koordynację wzrokowo – ruchową, wydobywały z magicznego naczynia kolorowe motyle, które upiększały wiosenną łąkę. Pojawiły się również zabawy ruchowe, tańce oraz tor przeszkód
ze smacznym zakończeniem. Za pomocą koła fortuny przedszkolaki losowały owoce, które musiały nazwać i odszukać na specjalnym motylkowym stole. Podsumowaniem motylkowych zajęć była praca w grupie, dzięki której dzieci uczą się współpracy z rówieśnikami, podejmowania inicjatywny, dążenia do celu, rozwiązywania problemów,  szacunku do innych oraz wiary we własne możliwości.

Nie zabrakło również motylkowych prezentów dla dzieci oraz  słodkiego poczęstunku, za który serdecznie  dziękujemy rodzicom.  To był intensywny dzień, pełen wrażeń, nowych doświadczeń, wzajemnej życzliwości oraz uśmiechu. 

J. Zych

Zapraszam do obejrzenia zdjęć