WALENTYNKI W GRUPIE SÓWEK

14 lutego 2022 roku był dla sześciolatków z grupy Sówek prawdziwym dniem miłości i przyjaźni. Tego dnia Sówki postanowiły świętować Walentynki. Dzień rozpoczęły od zabawy przy piosence „Serduszko przyjaźni”, którą szybko opanowały pamięciowo. Na zajęciach dowiedziały się między innymi, po co człowiekowi potrzebne jest serce i w jaki sposób ono pracuje. Poznały legendę o biskupie Walentym oraz znaczenie niektórych powiedzeń, które zawierają słowo serce. Poznały postać kupidyna, a także jego atrybuty. Poćwiczyły też swój aparat artykulacyjny w serduszkowej zabawie kołem fortuny. Tego dnia nie zabrakło też zabawy ruchowej polegającej na trafieniu rzutką w środek tarczy, do której przez prawie cały dzień ustawiała się gigantyczna kolejka. Jednocząc swoje siły w grupie, z czerwonych przedmiotów dostępnych w sali, dzieci układały wspólnie gigantyczne serce. W zabawie łączyły także połówki serc odszukując i odczytując sylaby z poznaną tego dnia literą „S”. Po zajęciach przyszedł czas na poczęstunek walentynkowy od pań, trafiający w gusta smakowe wszystkich dzieci – gofry w kształcie serduszek. Żadne dziecko nie grymasiło, gofry zniknęły do ostatniego okruszka…

A. Piechnik, J. Zych

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć