ZABAWY MASĄ PLASTYCZNĄ

Zabawa masą plastyczną to doskonały pomysł na efektywne spędzenie czasu z dzieckiem. Jedną z wielu zalet masy i podobnych jej produktów, jak: plastelina, ciastolina, modelina, masa solna, jest korzystny wpływ na rozwój zdolności manualnych i wzmocnienie mięśni dłoni dziecka. Zabawy masą plastyczną działają uspokajająco i mogą być skutecznie wykorzystywane w celu zmniejszenia stresu, nadpobudliwości i zaburzeń koncentracji u dzieci. Pozytywny wpływ na wyobraźnię jest kolejną zaletą, której nie można nie docenić. Magia masy plastycznej tkwi przede wszystkim w tym, że w żaden sposób nie ogranicza wyobraźni dziecka. Do twórczej zabawy z masą plastyczną potrzebne są tylko palce i fantazja – reszta dzieje się sama. Życzymy miłej zabawy:-)

P. Wymazała

 

PRZEPISY NA MASY PLASTYCZNE