Archive for marzec 15th, 2023

OGŁOSZENIE

Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Lipnicy Murowanej informuje, że w budynku przedszkola wywieszone zostały listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2023/2024.

W związku z tym Rodzice dzieci zakwalifikowanych proszeni są, aby w terminie od 20 do 29 marca złożyć w przedszkolu POTWIERDZENIE WOLI PRZYJĘCIA dziecka do przedszkola.

Dokument będzie dostępny od 20 marca na stronie internetowej przedszkola oraz przy drzwiach wejściowych.

Niezłożenie potwierdzenia woli jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu.

POTWIERDZENIE WOLI

REGULAMIN XI POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKO-KRASOMÓWCZEGO

Regulamin XI Powiatowego Konkursu Recytatorsko – Krasomówczego

DZIEŃ MOTYLA W NASZYM PRZEDSZKOLU

14 marca obchodziliśmy motylkowe święto. W dniu przygotowane atrakcje, gry i zabawy przypadły do gustu każdemu Motylkowi. Rozpoczęliśmy dzień od powtórzenia wiadomości o motylach, następnie gry matematyczne z wykorzystaniem figur geometrycznych i symetrii. Po skończonej zabawie, dzieci miały za zadanie wykonać z przygotowanych, pokrojonych owoców- sylwetę motyla. Ta słodka praca zajęła nam najwięcej czasu i przyniosła najwięcej uśmiechu. Jeszcze kilka pamiątkowych zdjęć i dzień można zaliczyć do bardzo udanych.

Jot.Zet.

Zapraszamy na fotorelację

DINOWY DZIEŃ W GRUPIE MOTYLKÓW

To był tydzień wielu aktywności, gdzie w głównej roli wystąpiły dinozaury. W każdym dniu dzieci pogłębiały swoją wiedzę i umiejętności w temacie prehistorycznego świata. A przy tym mnóstwo dobrej zabawy i ruchu. Dzieci uwielbiają dinozaury, nawet zastanawialiśmy się nad zmiana nazwy grupy na Dinusie. Ale na szczęście zostaliśmy przy Motylkach. Dinozaury zawsze są mile widziane w naszej grupie i co jakiś czas ten temat powraca. Temat- rzeka.

Jot.Zet.

Zapraszamy na fotorelację

LEKCJA MATEMATYKI DLA DZIECI Z GRUPY MISIÓW W SZKOLE

Najmłodsze przedszkolaki 14 marca przyjęły zaproszenie na lekcję matematyki do Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Brodzińskiego w Lipnicy Murowanej. Zajęcia o figurach geometrycznych i bryłach, w murach lipnickiej szkoły, które wpisały się w szkolne obchody Tygodnia Matematyki, prowadziła nauczycielka matematyki – p. Aneta Panna – Piotrowska – mama Kostka z grupy Misiów. Niesamowicie zaciekawiła przedszkolaków, aktywizując podczas zajęć każde dziecko. Wszystkie maluszki bardzo chętnie brały udział w proponowanych przez nauczycielkę działaniach. Na koniec spotkania pani Aneta wręczyła dumnym dzieciom Dyplomy Małych Matematyków. Wspólne pamiątkowe zdjęcie zakończyło bardzo ciekawe spotkanie w szkole, mamy nadzieję – nie ostatnie.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe zajęcia!

A. Piechnik

Godło_Polski